Jak tedy myslet na to, co opravdu chcete? 

Pro vytváření si šťastného života je potřeba vědět i to, že se náš mozek skládá ze tří částí, z nichž jedna má zásadní vliv na to, na co myslíme, tedy na to, co si do života přitahujeme.

A jaké jsou tedy ty tři části? Jedná se o tzv. plazí neboli primární mozek, savčí nebo emociální mozek a nakonec tzv. lidský mozek známý také jako neokortex. Ty se postupně vyvinuli během naší evoluce.

Plazí mozek se vyvinul jako první a vždy sloužil jako záchranný mechanismus v případě nebezpečí. Jeho funkcí vždy byla záchrana našeho života ve všech situacích a má za úkol připravit člověka na možná nebezpečí, a proto nás napadají všechny ty katastrofické scénáře, které vlastně vůbec nechceme.

A co teď s tím? 🤔

„Jednoduše stačí“, když si tohle v danou chvíli uvědomíte, v hlavě si prostě představte, jak vlastně by pro vás bylo super, kdyby zrovna tohle dopadlo. Důležité je udělat to VŽDY a myslet tak na to, co chcete.

Příkladem můžou být neustále se hromadící složenky k zaplacení. Místo toho, abychom si říkali „hlavně ať nepřibývají“, čímž vlastně vytváříte obraz toho, že přibývají (naše podvědomí vnímá pouze obrazy a ne to, jestli je daný obraz vaším přáním) si zkuste představit, že až příště půjdete zase do schránky, budou tam jen noviny a dopisy od známých nebo od banky s výpisem účtu, možná i jedna složenka s nějakým přeplatkem. 🤩

Každopádně si z tohoto umění změny myšlenek na ty, které chcete, udělejte nový návyk. Vždy, když začnete mít představy o tom, co nechcete (většinou to poznáte i podle toho, že se necítíte vůbec dobře), „namalujte“ si obraz toho, co si opravdu přejete. Tedy toho, co vás dostane do příjemného pocitu místo toho, ve kterém zrovna jste. Tak „jednoduché“ to je. Zkuste to a uvidíte co se bude dít. 😎

Více na toto téma se dočtete v mém blogu v článku Mysli na to, co chceš (www.schamanka.cz/mysli-na-to-co-chces-si-prejes/).