MYSLETE POZITIVNĚ

a pomozte si změnit nejen náladu a psychickou kondici, ale i tu fyzickou 🙂

„Radost je ve všem, je však třeba umět ji najít.“ | Confucius

V poslední době jako by se roztrhl pytel s radami typu: „Nerozčiluj se a podívej se na to pozitivně.“ „Neber si všechno osobně a věř si, měj se rád.“ a tak podobně.

Je pravda, že v každé situaci i každé myšlence se dá najít něco pozitivního a pokud Vám připadá, že ne, pak je třeba si uvědomit, že tudy cesta nevede.

Pokusme se zaměřit na to dobré, co nás obklopuje a očekávejme pouze příjemné a přínosné.

„Mysli na to, co chceš, ne na to, co nechceš.“

Pozitivní myšlení souvisí nejen s naší psychickou a mentální pohodou, ale je vlastně spojenou nádobou s tělem a jeho (n)emocemi, kterých se můžeme zbavit „pouhou“ změnou našeho myšlení.

Můžeme dokonce změnit i naše okolí a situace, které se okolo nás dějí, když se začneme dívat na svět pozitivně a budeme očekávat pozitivní výsledky. To, na co myslíš, to i dostáváš a ve chvíli, kdy je to dokonce vyřčeno, se „přání“ začne skutečně tvořit. Myslíme v obrazech a to, co vysíláme, to i dostáváme. Pokud myslíme na to, co hrozného by se mohlo stát, většinou se to i stane. Pokud ale doufáme, že situace dopadne jak nejlépe může a naplno tomu věříme, pak se to prostě stane. 🙂

Pokud chceš být zdravý, nesmíš se na své tělo zlobit z žádného důvodu.

O své tělo se také můžeš dobře postarat a pomoci mu být dlouhodobě zdravé. Pokud jej živíš zdravými potravinami a nápoji, cvičíš a dostatečně spíš a přemýšlíš o svém tělě pozitivně, pak ho udržíš snadno zdravé. Buňky v tvém těle tak pracují v šťastné, zdravé atmosféře. Pokud jsi však více gaučový typ, který se živí nezdravým jídlem a coca colou, spíš víc než je zdrávo, jsi pořád nervózní a podrážděný, buňky v tvém těle pracují v nevýhodě – jsou v nepříjemné atmosféře. Pokud tomu tak je, není divu, že tvé tělo není tak zdravé, jak bys chtěl aby bylo.

Zdroj a více informací: https://ruzenanekudova.cz/kazda-nemoc-se-muze-lecit-pomoci-silou-myslenek/