PRVNÍ DÍL POJEDNÁNÍ O NAŠEM MYŠLENÍ

Opravdu myslíte na to, co chcete?

V dnešní době je spousta článků týkající se tématu tvoření našimi myšlenkami, tvoření si vlastní reality, a přesto stále spousta z nás žije tak, jak by si rozhodně nevybrala. Jak je to tedy možné?

Tím nejčastějším důvodem je to, že si většina z nás neuvědomuje, jak obrovské množství myšlenek nám proběhne nekontrolovaně hlavou každý den a už vůbec ne to, že všechny z nich opravdu tvoří to, co se nám v životě děje. „Naštěstí“ na každou naši myšlenku (cca 6200 průměrně za den) zbývá zhruba jen 0,016 % z naší celkové kapacity (=100% mentální energie/počet myšlenek za den).

Z toho jasně vyplývá, že je potřeba si začít v první řadě uvědomovat, na co myslíme a zároveň počet samovolně přicházejících myšlenek snižovat, resp. je nahrazovat těmi, které vyjadřují to, co si přejeme.

A jak tedy na to?

Začněte tím, že se několikrát za den zastavíte na minutu nebo dvě a začnete pozorovat své myšlenky. Možná si uvědomíte, jak obrovské množství nahodilých myšlenek přichází, aniž byste je vůbec zvali. Podrobnější návod najdete na www.schamanka.cz/pozorovani-myslenek/.

Dalším krokem je udržet jednu myšlenku co nejdelší dobu. Zpočátku si samozřejmě uvědomíte, že to není úplně jednoduché, s pravidelným cvičením se dá tahle schopnost velmi dobře vytrénovat. Opět se můžete inspirovat na www.schamanka.cz/zklidneni-zastaveni-myslenek/.

Co mě osobně velmi pomáhá v ovládání proudu mých myšlenek je to, že myslím přesně na to, na co chci myslet.

Například si vezmu nějaký předmět, který si proaktivně prohlížím, případně mohu zvolit nějakou činnost, při které není možné myslet na nic jiného jako například šití složitějšího oblečení, skládání puzzle, pro otrlejší řízení motorky nebo jiné adrenalinové činnosti. Více se dočtete na www.schamanka.cz/ja-ridim-myslenky/.

Příště se chystám pokračovat vysvětlením, jaký má vliv našeho myšlení vliv nejen na nás samotné, ale i naše okolí a celkový stav naší Země.