Opravdu myslíte na to, co chcete, aby se dělo ve světě?

Jsou mezi námi tací, kteří věří tomu, že mohou uspět za každých okolností, jsou nadšení, nebojí se nových výzev a až naivně se vrhají do situací, které by jiní viděli jako velmi nebezpečné a nikdy by nic podobného neudělali. Lidé, kteří věří v úspěch a štěstí (nemusí se týkat pouze jich samotných) takovým nastavením velmi zásadně ovlivňují svoje životy i životy ostatních. Jejich důležitou součástí je to, že vědí. Jak již kdysi řekl Henry Ford: „Ať si myslíš, že to dokážeš nebo to nedokážeš, vždycky budeš mít pravdu.“

Co mám tedy udělat, abych i já mohl/a ovlivnit to, co se v mém životě děje?

Určitě je dobré umět pracovat se svými myšlenkami, jak jsem psala v předchozím pojednání. Zároveň je opravdu důležité vědět, co chcete (ne co nechcete) a v jaké energii na to myslíte. V praxi to znamená např. že i když Vás napadne, že by se mohlo něco stát (což je mechanismus, díky kterému jsme přežili až do teď), uvědomte si, co chce na místo toho. Např. mě napadne, že by mě ve složitější dopravní situaci mohl někdo nabourat. Řeknu si tedy něco ve smyslu „proč by se tohle mělo stát zrovna mě“ a ihned poté vymyslím to, jak opravdu chci aby to dopadlo, tedy tak, že všichni účastníci provozu projedou v pořádku.

A úplně stejné je to s ovlivňováním toho, co se děje ve světě. Denně čteme o tom, kde se co stalo hrozného a děsíme se toho a pořád myslíme na to, aby se to nestalo znovu. Místo, abychom si řekli a mysleli na to, jak bychom chtěli, aby daná situace příště dopadla, znovu a znovu si jí v hlavě znovu vytváříme (a tím také v realitě).

Existují experimenty, které ukázali, že poté co si skupina několika desítek lidí vizualizovala, že v oblasti častých nepokojů se původní protivníci začnou držet za ruce, smát se společně a radovat se, v následujících dnech/týdnech se v dané oblasti nepokoje zklidnili. Více o těchto experimentech mluví americký spisovatel a vědec Gregg Bradon, který mluví o tom, jak naše myšlení ovlivňuje náš život na základě vědeckých poznatků. Na Youtube najdete jeho 4dílný seriál Nový lidský příběh / nové myšlení.

Doporučuji také shlédnout dokument Tajemství, ve kterém je popisováno, jakým způsobem si přát. Najdete ho na mých stránkách v sekci Jak si správně přát (www.schamanka.cz/jak-si-spravne-prat/).