Shiva a Shakti, mužský a ženský princip

Příběh šivy a šakti je příběh ženského vs. mužského principu, Yin vs. Yang, nula vs. jedna, možné vs. opravdové. Všechny vědomé bytosti ztělesňují tyto dva aspekty. Někteří mají dominantní Shiva energii (většinou muži), zatímco jiní mají dominantní energii Shakti (většinou ženy). Někteří mohou být dokonalou rovnováhou mezi těmito dvěma energiemi a ti jsou pak i méně poháněni sexualitou a nestarají se tak až moc o nalezení partnera. Nepotřebují opačnou energii, protože mají obojí, jak ženský, tak i mužský princip.

Shakti

​Představuje obrovské, nekonečné pole možností. Je to čistá síla, nekontrolovatelná a nepředvídatelná. Znovu a znovu otevírá další stupně možností. Je všeobjímající svou měkkou náručí nicotnosti, uznávající veškerou krásu, šílenství, bolest i chaos. Cítí přírodu a spojuje se s ní. Je to věčný výkřik, vroucí, nepopsatelná prázdnota.

Shiva

Je to ten kdo poukazuje na vytvořenou realitu. Jde přímo k pravdě. Je rozhodným zaměřením, spolehlivým a neúnavným svou schopností poskytovat. Pokud je Shakti kreativním zdrojem, on je umělec, nástroj, který manifestuje a vybírá přesně to pravé vyjádření z jejího oceánu možností. Je řízen potřebou existence. Za posledních 2000 let jsme byli pod vládou Shivy. Poskytl nám prosperitu, technologii, velkou kreativitu a inteligenci. Zaměřuje se na vědomí, jasnost a vědomosti.

Znovu-uzdravení Matky

Neustálé poukazování směru Shivou, na němž jsme se stali všichni závislí, ve vztahu k lásce a společnosti jako celku, přespříliš expandovalo a začalo vytvářet utrpení a hlubokou potřebu lásky. Jsme v nenávisti vůči Velké matce, vůči Bohu, který nás opustil. Cítíme se jako opuštěné dítě, oddělené od Velké matky a rozzlobené na její neochotu poskytnout nám ochranu a lásku. Problém je v tom, že jsme jen utišili její hlas, potlačili její sílu a učinili ji v sobě bezvýznamnou. Ve skutečnosti je a vždy bude uvnitř každého z nás, pouze čekající ve stínu, obklopující nás svou nehynoucí, bezpodmínečnou láskou. Nemůžeme nebýt v její lásce, protože my jsme láska, láska je naše esence a naše pravé já. Jsme nicota tančící v jejím teplém objetí.

 

Zdroj: https://steemit.com/spirituality/@camilla/shiva-and-shakti-the-masculine-and-the-feminine