VIZUALIZACE

Vizualizace je jedna ze zásadních dovedností v procesu přitahování si do svého života žádané a vytoužené situace, osoby i možnosti jak profesních, tak samozřejmě i těch soukromých. Tedy čím lépe se naučíte si věci představovat (ideálně včetně pocitů a smyslových vjemů), tím jednodušeji se vám bude manifestovat. Jedná se tedy pouze o trénink, díky kterému budete lepší a lepší v ovlivňování toho, co si do svého života budete schopni přitáhnout.

Pojem vizualizace představuje zobrazování si obrázků a událostí v našem mozku. Jedná se o promítání si skutečností do našeho podvědomí a vlastně o jistou formu sugesce. Dnes je již známo, že podvědomí má na náš život přímý vliv, dokonce pouhá představa toho, že člověk posiluje, má fyzický vliv na růst jeho svalů.

Dokáže nás ovlivnit jak pozitivně tak i negativně. Vlastně každá naše myšlenka se dá nazvat určitou představou o naší realitě. Skrze představování si, tedy prostřednictvím umění vizualizace, můžeme dosáhnout svých cílů a přání, stejně tak jako pracovat se svou vlastní energií i energií druhých lidí.

Naše tělo přímo reaguje na naše myšlenky a emoce. Pokud se chceme uklidnit, stačí, když začneme klidně dýchat a začneme myslet na něco, co nám uklidnění navozuje. Mozek předá impuls tělu k uklidnění. Stejné to je v případě, pokud se chceme rozčílit. Představivost je v našem životě opravdu velmi důležitá, důležitější než si dokážeme představit. 🙂

Když si něco vybavujete, snažte se k tomu využívat všechny smysly. Pokud si například přejete, aby vám úspěšně vyšel přijímací pohovor do práce vašich snů, vžijte se do té situace. Představte si, jak budete vypadat, když vkročíte do místnosti, co budete mít na sobě. Myslete na to, jak vám to bude slušet. Vizualizujte si stisk rukou s vaším budoucím zaměstnavatelem. Prociťte si, jak se budete cítit. Budete nervózní nebo se cítit příjemně? Představte si, v jakém rozpoložení bude člověk, který rozhovor povede. Zkuste vše vidět do těch nejmenších detailů. Představte si, jak bude znít jeho hlas – bude milý nebo podrážděný? Zacházejte do maličkostí. Nechte svou představivost pracovat na plné obrátky. Pokuste se vizualizovat si danou situaci co nejdetailněji.

„Představivost je důležitější než vědomosti.“ —  Albert Einstein
Zdroj: https://psychologieprokazdeho.cz/kouzlo-vizualizace/