VIZUALIZACE

Pojem vizualizace představuje zobrazování si obrázků a událostí v našem mozku. Jedná se o promítání si skutečností do našeho podvědomí a vlastně o jistou formu sugesce. Dnes je již známo, že podvědomí má na náš život přímý vliv. Dokáže nás ovlivnit jak pozitivně tak i negativně. Skrz představování si, tedy vizualizaci, můžeme dosáhnout svých cílů a přání, stejně jako pracovat se svou vlastní energií.

Naše tělo přímo reaguje na naše myšlenky a emoce. Pokud se chceme uklidnit, stačí, když začneme klidně dýchat a začneme myslet na něco, co nám uklidnění navozuje. Mozek předá impuls tělu a my jsme klidní. Stejné to je v případě, pokud se chceme rozčílit. Představivost je pro vizualizaci velmi důležitá.

Když si něco vybavujete, snažte se k tomu využívat všechny smysly. Pokud si například přejete, aby vám úspěšně vyšel přijímací pohovor do práce vašich snů, vžijte se do té situace. Představte si, jak budete vypadat, když vkročíte do místnosti, co budete mít na sobě. Myslete na to, jak vám to bude slušet. Vizualizujte si stisk rukou s vaším budoucím zaměstnavatelem. Prociťte si, jak se budete cítit. Budete nervózní nebo se cítit příjemně? Představte si, v jakém rozpoložení bude člověk, který rozhovor povede. Zkuste vše vidět do těch nejmenších detailů. Představte si, jak bude znít jeho hlas – bude milý nebo podrážděný? Zacházejte do maličkostí. Nechte svou představivost pracovat na plné obrátky. Pokuste se vizualizovat si danou situaci co nejdetailněji.

„Představivost je důležitější než vědomosti.“ —  Albert Einstein
Zdroj: https://psychologieprokazdeho.cz/kouzlo-vizualizace/