TANTRICKÁ CVIČENÍ

Jak jsem již zmínila, tantra je směr mého života, moje životní filozofie, která je mou součástí a pomáhá mi jít stále dopředu a tím „léčit“ stará (emoční) zranění způsobem, který je zároveň nabíjející, fyzicky i mentálně uzdravující až mám někdy pocit, že i omlazující (no schválně, kolik by jste mi hádali?). 🙂

Za dobu, co se věnuji tantře jako filozofii, jsem se naučila mnoho různých druhů tantrických cvičení a technik, meditací i dechových cvičení, které jsou při práci s energií a vědomím opravdu zásadní.

Z tantrických technik a cvičení můžu jmenovat např. můj oblíbený Yab yum, techniku vědomého doteku, vědomé bytí v přítomnosti/všímavost, orgasmickou jógu, orgasmickou meditaci a spoustu různých cvičení probouzející naší energii a dávají nám tak možnost se s ní naučit pracovat a ovlivňovat tak, co se v našem těle děje nebo neděje.

Z meditací mám nejraději kundalini meditaci, kterou sama nejčastěji vyhledávám a moc ráda poskytnu prostor i ostatní potřebné těm, kteří se mnou chtějí zažít buď tu a nebo jednu z dalších Oshovo meditací.

U všeho, co děláme a to i v běžném každodenním životě je zásadní způsob, jakým dýcháme. Proto se věnuji i různým dechovým cvičením a učím i ostatní pro to, aby díky „správnému“ dýchání docílili toho, o co se snaží a to mnohem rychleji a efektivněji. Některé techniky není možné ani provádět bez vhodného dechu, resp. nemají téměř žádný efekt a proto se snažím jako první upozornit na to, že dech je zásadní, základní a bez něj prostě nežijeme naplno, ale pouze napůl.