BIOENERGETICKÉ MASÁŽE

Bioenergetické masáže pomáhají zásadním způsobem rozrušovat tzv. svalový krunýř bloků energie, které brání jejímu volnému toku a omezují tak fyziologické pochody těla. Zmenšením, resp. odstraněním těchto bloků je pak dosaženo stavu vyvážení fyzické, emoční i duchovní roviny klienta a zvýšení celkové energetické hladiny těla.

U těchto masáží je zásadní spolupráce klienta a maséra/terapeuta, kdy si klient říká intenzitu, která je pro něj ještě snesitelná a zároveň je třeba prodýchávat ideálně s „blaženými povzdychy“. To má sílu změnit naše prožívání z bolestného utrpení na úžasně příjemné uvolňování.

Doporučená délka masáže je 2,5 hodiny během kterých je dostatek času na různé druhy bioenergetických masáží, viz. níže tučnými písmeny.

Většina z nás má velmi silné kontroly, které jsou většinou převzaté a jejich centrum je v oblasti KRKU A ŠÍJE. Čím více kontroly v sobě máme, tím ztuhlejší jsou naše svaly v této oblasti a tím těžší a mnohdy bolestivější je pohyb v této části. Pro uvolnění slouží tzv. Wilhelm Reichova odzbrojující masáž, díky které je možné opravdu hluboce uvolnit svaly okolo krku, ale zároveň uvolňuje i jejich prodloužení, která vedou až k lopatkámPro opravdovou úlevu se doporučuje masáž absolvovat alespoň 6x a víckrát a zároveň oblast protahovat tak, aby opět neztuhla. 

Velmi oblíbenou masáž hlavně kvůli jejímu efektu, je Wilhelm Reichovo MASÁŽ ZÁDOVÝCH SVALŮ. Ta je velmi specifická hlavně proto, že po několika provedeních (min. 6-8x) se společně s povídáním ohledně vzniku bloků (projevují se opět ztuhlými a často bolestivými svaly) je možné reálně změnit charakterové vlastnosti a běžné reakce klienta. Ty často obsahují dětské obrany, nahromaděné úzkosti, bolesti či vztek z dřívějších období,které již nejsou potřeba a podle jednotlivých bioenergetických charakterových typů se mohou lišit.

MASÁŽ BEDERNÍ OBLASTI slouží k uvolnění bloku, který brání proudění mezi horní a dolní polovinou těla a proto pak klienti trpí až chronickými bolestmi beder.

Další masáží je MASÁŽ OTEVÍRÁNÍ HRUDNÍKU = SRDCE, který je nejen pro ty, kteří se uzavřeli po určitém zranění, ale hlavně pro tzv. schizoidní typ, který se uzavřel již velmi brzy po narození, když se necítil vítán na tomto světě. Svou „ochranu“ má však už tak dlouho, že si už ani neuvědomuje, že jeho srdce není otevřené tak, jak by mohlo být.

 

Velmi zajímavý článek o bionenergetických masážích najdete zde:

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/bioenergetika-pryc-s-vnitrnim-pancirem.A041007_203847_alt_medicina_pol