Co je myšleno tím, že mám myslet na to, co chci?! 🤔

Znamená to v zásadě to, že i ve chvílích, kdy se něčeho obáváme, např. že nám ujede tramvaj a nebo že se nám cokoliv nepovede, je vždy potřeba si říct, jak si přeji, aby to dopadlo.

Na naše myšlenky mají vliv i naše podvědomá přesvědčení a způsoby chování. O nich se dočtete více v článku Síla podvědomých programů a přesvědčenía to včetně tipů na práci s nimi pomocí EFT techniky.

Tedy CO CHCI NAMÍSTO TOHO, čeho se (i podvědomě) obávám.

Historicky velmi potřebný mechanismus strachu sloužil a stále slouží k přípravě na možné nebezpečí a je opravdu velmi užitečný, když hrozí opravdové nebezpečí. Např. když se ocitneme v náročnější dopravní situaci, může nás napadnout něco ve smyslu možné nehody, což je naprosto běžná reakce. Nicméně, pokud se tomu chceme opravdu vyvarovat, je potřeba si říct např. že vše dopadne dobře, všichni účastníci provozu v pořádku projedou.

Představte si „obraz situace“, kterou si přejete.

V prvním případě myslím na to, co nechci, tedy že by se mohla stát nehoda, obraz tedy vypadá tak, že se nehoda opravdu stane. Ve druhém případě myslím na to, co si přeji, tedy že všichni účastníci provozu jsou v pořádku, což je vidět i v obraze, který si představuji. 😊

Podvědomí/vesmír nerozumí tomu, že něco nechceme, je tedy důležité nemyslet/neříkat to a to nechci (např. nechci další problémy), naopak myslet/říkat to, co si přeji (např. můj život je bezproblémový/bezstarostný). 

Více informací najdete po kliknutí na odkaz: pojednáních o našem myšlení.