Síla podvědomí, podvědomých programů a přesvědčení

Síla podvědomí, podvědomých programů a přesvědčení vlastně celkem souvisí s tzv. zákonem přitažlivosti, který je zjednodušeně o tom, že to, na co myslíme (a to i podvědomě), to si do svého života tzv. „přitahujeme“ (doporučuji shlédnout film Tajemství).

Životní události se nám nedějí bez příčiny, vytvořili jsme si je sami svými opakovanými myšlenkami, jež se staly přesvědčeními a ty následně vedly k programům v našem podvědomí. Síla podvědomí je však často podceňována a přitom podle výzkumů ovlivňuje až 90 procent našeho prožívání. Svůj život můžeme zásadně měnit právě tím, jak měníme svá přesvědčení a programy v naší podvědomé mysli.

Myšlení každého z nás probíhá ve dvou úrovních. Jedna je vědomá část a tou druhou je podvědomá část myšlení.

Vědomá část myšlení je ta část, kterou rozhodujeme v daný přítomný okamžik. Jsou to často naše touhy, přání, okamžité plány a příkazy, které řídíme bezprostředně z pozice jakéhosi „velitele“. Je to tzv. kreativní mysl. Tento stav jsme však schopni udržet pouze „za použití“ naší vůle a soustředěnosti. Vědomé myšlení má pouhých 5-10 % z celkového podílu na našem myšlení a rozhodování!

Podvědomá úroveň myšlení tak logicky ovlivňuje více než 90-95 % z celkového řízení našeho života!!!

Z uvedeného již asi tušíte, jak zásadní vliv mají autopilotní podvědomé procesy dějící se „pod kapotou“ bez našeho vědomí a jak obrovský význam má podvědomí v našem životě.

Je to tak proto, abychom se mohli učit dělat věci „automaticky“, aby tím mozek ušetřil co nejvíce energie při jakémkoliv rozhodování. Činnosti, které jsme opakovaně zažili nebo se je pílí a vůlí naučili, se po tom, co je opravdu ovládáme, stanou podvědomou neboli automatickou činností (abychom se mohli např. při řízení auta, věnovat i jiným činnostem). Díky tomu mozek zvládá mnohem více než pokud by nebyl schopný ve spoustě situacích a činnostech fungovat automaticky.

Historicky ve chvílích opravdového nebezpečí, např. při přítomnosti tygra, který by na nás chtěl zaútočit, jsme byli díky okamžité reakci podvědomí schopni ihned rozhodnout co dělat, tedy jestli utéct nebo bojovat. V případě tygra si dovolím říci, že to byl ve valné většině útěk. 🙂 Často tak bohužel reagujeme i v situacích, kdy nejsme v přímém ohrožení života. I v situacích, které nejsou životu ohrožují ale najednou cítíme obrovský náběh energie, kdy se často nejsme schopni ovládat a reagujeme často až nepřiměřeně. Nebo naopak doslova ztuhneme a nejsme schopni jediného slova, bránit se nebo říct to, co bychom říct chtěli, čímž si zaděláváme na bloky přímo v těle. Pro jejich uvolnění je dobré použít techniku DeArmouring, případně práci s bioenergetikou (bioenergetickou terapii, cvičení nebo bioenergetické masáže).

Jak tedy podvědomé programy a přesvědčení najít a změnit je?

Ideální je sezení s druhým člověkem (nemusí být vždy terapeut), který uvede druhého člověka do změněného stavu vědomí (Alfa stav, případně nižší stavy vědomí). V takovém stavu je mnohem snažší se dostat do kontaktu s podvědomím. V takovém stavu se klient zaměří na nepohodlí ať v těle nebo v mysli, např. nepříjemný tlak na hrudi nebo objevující se myšlenka na člena rodiny atp..
Já osobně pracuji s technikami jako je NLP, EFT, TEP, technika mazání nepřijemných vracejících se obrazů (MOP technika – hlavně při traumatech), práce s dechem, vizualizace, meditace, techniky z Theta Healingu, všímavostí, prací s vnitřními aspekty (vnitřní žena, muž, dítě, zvíře a spirituální inteligence), konstelacemi a v neposlední řadě i koučinkem a dalšími technikami, které naleznete TADY. 🙂

Co obsahuje vědomí a co podvědomí