Síla podvědomí, podvědomých programů a přesvědčení

Síla podvědomí, podvědomých programů a podvědomých přesvědčení zásadně souvisí s tím, na co myslíme (a to i podvědomě) a co si do svého života přitahujeme (doporučuji shlédnout film Tajemství).

Životní události se nám nedějí bez příčiny, naopak velkou většinu z nich tvoří naše podvědomí. Jeho význam je často velmi podceňovaný, a přitom podle výzkumů ovlivňuje cca 90 – 96% našeho prožívání.

Úspěšný člověk dost moc dobře ví, že je možné mít všechno a dá se ovlivnit. Jak dokážeme změnit svou povahu? Jak dokážeme změnit svou realitu? Nejúčinnější cestou je právě změna v podvědomí skrze vnitřní změnu vzorců mysli.

Co je myšleno slovem podvědomí? Jedná se o všechny naše předchozí životní zkušenosti (např. subjektivně vnímané nepřijetí), přesvědčení (např. nejsem dost dobrá nebo nikdy nic nedokážu), vzpomínky (např. nebyla jsem schopná pomoct mamince, i když to nebylo v mých schopnostech), dovednosti (např. chůze, řízení auta, práce s počítačem..), všechny situace, kterými jsme prošli, a všechny obrázky a zvuky, které jsme kdy viděli a slyšeli.

A to všechno přebírá kontrolu, když nejsme zcela přítomní = vědomí, tedy již výše zmíněných 90 – 96% života, na vědomé rozhodování zbývá je 4-10%!!

Co je tedy myšleno vědomou částí? Jsou to naše přání, touhy, momentální nápady, je to tzv. kreativní mysl. Tento stav jsme schopni si udržet pouze „za použití“ naší vůle a soustředěnosti, tedy pravidelným tréninkem tzv. všímavosti.

 

Jak tedy podvědomé programy a přesvědčení najít a změnit je?

Článek, ve kterém se zaměřuji na nalézání přesvědčení najdete tady. Ideální je sezení s jiným člověkem, který Vás uvede do změněného stavu vědomí pomalou relaxací, kde je možné se zaměřit na jakékoliv nepohodlí/nepříjemný pocit v těle nebo v mysli, např. nepříjemný tlak na hrudi nebo objevující se myšlenka na člena rodiny atp..

Každopádně můžete zkusit i sami podle návodu EFT.

V případě, že byste potřebovali konzultaci, případně právě terapii EFT, kontaktujte mě.

Co obsahuje vědomí a podvědomí

Já osobně pracuji s technikami na úrovni vědomí jako je NLP, EFT, , Pět kontinentů psyché, technika mazání nepříjemných vracejících se obrazů (MOP technika – hlavně při traumatech), práce s dechem, vizualizace, meditace, techniky z Theta Healingu, všímavostí, prací s vnitřními aspekty (vnitřní žena, muž, dítě, zvíře a spirituální inteligence), konstelacemi a v neposlední řadě i koučinkem.

Velmi vhodné je používat současně s technikami na úrovni těla pomáhajících uvolnění vzniklých bloků/nezdravých postojů např. pomocí DeArmouringubioenergetiky (bioenergetickou terapii, cvičení nebo bioenergetické masáže) nebo dalších masáží (např. šamanská, thajská, lymfodrenáž) uvolňující tělo.