ENERGETICKÁ SEICHEM/REIKI MASÁŽ/LÉČENÍ

Seichim Reiki, neboli Seichem Reiki je systém používaný starými Egypťany. Je to energie, která napomáhá při léčení ať fyzickém nebo mentálním. Je to léčivá energie dávných časů a vibruje v porovnání s klasickou reiki energií ve vyšším vibračním poli a tak i působí. Říká se, že Seichim je prapůvodcem všech systémů, které léčí formou přikládání rukou.

V překladu znamená Seichim „síla sil“. Patří do systému, který pracuje s léčivými energiemi a osobní transformací. Vytvořil jej Patrick Zeigler v roce 1980 po noci, co strávil ve Velké Pyramidě, kde byl zasažen silnou energií. V Seichemu, podobně jako v Reiki, se používají symboly, které zvyšují nejen sílu, ale i záměr energie z pohledu potřeby posílení určitých částí člověka, těch je v systému Seichem mnohem více než v klasickém Reiki. Léčí fyzické, psychické, mentální, emocionální i duchovní tělo, karmu, blokády, i psychiku.

Energetická Seichem masáž s použitím Seichem symbolů

Stejně jako Reiki, i systém Seichem používá symboly, které posilují/uzdravují/harmonizují určitá místa. Při energetické masáži používám symboly na začátku, občas i během masáže a i na konci. Po masáži je dobré zůstat 5-10 minut (čím déle, tím lépe) v klidu a pociťovat energii jednotlivých symbolů a jejich efekt na tělo. Energetická Seichem masáž se doporučuje pro citlivější jedince, případně po přípravě pomocí DeArmouringu nebo bioenergetické masáže.

Léčení energií Seichem

Léčení pomocí energie a symbolů Seichem se provádí po předchozím rozhovoru s klientem, ve kterém uvede své potíže, případně i související z jeho života. Většina fyzických nemocí (ne-li všechny) jsou totiž důsledkem zablokované energie, která velmi často souvisí s prostředím ve kterém jedinec žije a na událostech, které v jeho životě přicházejí, tedy tělo reaguje na psychický stav (psychosomatika).

 

Seichem energie se používá na léčení, zrychlení osobního i duchovního růstu a pro hledání pravého potenciálu. Zasvěcení do Seichem energie silně zvyšuje energetický potenciál, tělesné, emocionální a duševní aspekty bezpodmínečné lásky, rozpouští zármutek, smutek, stres a další bloky, vyrovnává Jin a Jang, a zvyšuje spojení mezi Středním a Vyšším Já. Je spojována s bohyní Isis, která je předobrazem nejvyšší léčitelky v Egyptě.

Pro zasvěcení do Seichem energie (3 stupně) doporučuji Petra Křížka, u kterého jsem zasvěcení absolvovala i já. Před zasvěcením je doporučená očista ideálně úplným půstem, případně pitím zeleninových šťáv, což zvyšuje citlivost na přijetí energie (já sama jsem při jednom zasvěcení energii „slyšela“).