Energeticko-tantrická masáž

Co je tantrická masáž? 

Jedná se o smyslný rituál uctění těla, ve kterém jsou rozděleny role na přijímajícího (klient/ka) a dávajícího (masér/ka).

Úcta k tělu a sexualitě je hlavním prvkem každé masáže, zásadně důležitý je v první řadě vědomý dotek masérky/maséra, který je zcela přítomný po celou dobu masáže.

A co je energeticko-tantrická masáž a jaký je rozdíl od tantrické masáže, kterou znám?

Energeticko-tantrická masáž je i zdrojem léčení různých emočních bloků, které se ukládají nejen v psychice – na emoční úrovni, ale i v našem těle – na fyzické úrovni. Přitom je samozřejmě také zároveň formou velmi hluboké relaxace a silným zážitkem. Energeticko-tantrická masáž je založena na prožitku, který je pokaždé odlišný, protože odráží naše momentální rozpoložení. Hluboký prožitek je otázkou okamžiku, ale může se rozšířit do delších časových horizontů, tedy i do našeho každodenního života. Masáž může být zároveň i velmi dobrou inspirací pro intimní život. 🙂

Důležitý rozdíl oproti klasické tantrické masáži je to, že klient a masérka/terapeutka spolupracují. Tedy klient se snaží dýchat hlubokým dechem a zároveň využívá tzv. vizualizace neboli představě o toku energie v těle.

A jak tedy energeticko-tantrická masáž probíhá?

Po úvodním pohovoru s klientem, kde se domluvíme s respektem k individuálním potřebám klienta na průběhu masáže (např. zda chce klient pracovat s energií a dechem podobným dýchání do čaker, případně Velký tah) nebo jiné techniky, které vyplynou z úvodního pohovoru a toho, co klient od masáže očekává, resp. s čím mu může masáž pomoci. Po pohovoru následuje osvěžující sprcha, po které se klient setkává s masérkou u úvodního rituálu.

Úvodní rituál je vlastně takovým prostředkem k vytvoření bezpečného prostoru, kde se stejně jako u úvodního pohovoru i následující masáži, klient nemusí bát se vyjadřovat ať pohybem, dechem nebo zvukem (naopak je to pro vyšší efekt vítáno). Každopádně vše, co se stane při masáži, zůstane samozřejmě pouze mezi klientem a masérkou/terapeutkou.

Probuzené a připravené tělo se nahřívá horkými ručníčky, které pomáhají svalům se rychleji uvolnit. Poté následují jemné předměty jako peříčka, rukavičky atp., které zvyšují citlivost těla přijímajícího, zároveň jimi rozvádíme již probuzenou energii po celém těle, případně k tomu tato část napomáhá.

Masáží olejem uvolňuji napětí ve svalech a zároveň velmi láskyplným a vědomým dotekem dávám klientovi pozornost a pohlazení, které každý potřebujeme. Po dokonalém uvolnění těla, může a nemusí následovat masáž intimních partií, která ještě více probouzí naši životodárnou energii.

S takto probuzenou energií se poté pracuje a to hlavně pomocí dýchání a vizualizace. Energie pak proudí z nižších čaker (více o čakrách zde) do celého těla. Jedná se vlastně o spolupráci klienta a masérky, tedy je potřeba aktivního zapojení přijímajícího. Práce s energií zintenzivňuje jedinečné pocity citlivosti a rozkoše a klient může mít i pocit, že se najednou ocitl „někde jinde“, kde se cítí opravdu velmi příjemně a lehce, jakoby zbavený všech každodenních starostí. Případně se mohou objevit i potlačované pocity či emoce, na což je masérka samozřejmě připravená a klienta dokáže vším bezpečně provést.

Pro muže je opravdu stěžejní dýchání, které pomáhá mít kontrolu nad svou energií (ať už jí říkáme sexuální nebo životní, jedná se stále o stejnou energii 🙂 ). Prožitek z energeticko-tantrické masáže je často značně odlišný od běžného prožívání sexuality.

Pokud je spolupráce masérky a klienta opravdu dobrá a zároveň je přijímající aktivní, může navíc dojít i k prožitku tzv. celotělového orgasmu, který zalije celé tělo úžasnými extatickými pocity. To se většinou nestává při první masáži, ale při aktivní spolupráci se k tomuto prožitku postupně určitě dostaneme. Zážitek je pokaždé jiný a individuální a rozhodně zde není vyvíjen tlak na vyvrcholení, který hlavně ani není cílem této masáže. I přesto je vše v pořádku a vše se děje tak, jak má, s pochopením a přijetím.

V případě, že se při energeticko-tantrické masáži ukáže nějaký blok v těle nebo mysli, je rozhodně na místě toto probrat podrobněji ať už při osobní konzultaci a nebo se pokusit blok uvolnit pomocnými cvičeními. Ty dokážou změnou našeho naučeného postavení těla, změnit i „postavení mysli“, tedy pomocí tzv. bioenergetickými technikami nebo/zároveň dýchacích technik.